Інфраструктура Кароліно-Бугаз

У Білгород-Дністровськ із Затоки на екскурсію

12May

Селище Затока є відомим курортним селищем Одеської обл. У літній період сюди приїжджає багато туристів з усієї України та з інших країн. Тепле Чорне море, чисте повітря і білосніжний кварцовий пісок дозволяють відпочиваючим на певний період часу забути про насущні проблеми. Однак з Затоки також організовуються різні тури в довколишні місця. Нижче ми розберемо екскурсії в Білгород-Дністровський.


Подивимося, як записатися на екскурсію, скільки це коштує і які пам’ятки можна побачити.

Запис на екскурсію

На екскурсії з Затоки в Білгород-Дністровський можна записатися двома шляхами. Перший варіант – тур організовує готель, в якому ви зупинилися. Другий спосіб – запис на вулицях селища. У літній період спеціальні співробітники збирають людей і організують екскурсію.

До 2021 р тури в місто Білгород-Дністровський, які розташовалися в 20 км від Затоки, організовувалися щодня. 6 днів в тиждень екскурсія відбувалася на теплоході і туристи, крім старовинної фортеці, могли відвідати джерело Сочавського і винний льох в селі Шабо. Вартість туру в межах 250-280 грн. А у вівторок винний льох змінювався на Бессарабський ринок, замість теплохода пропонувався автобус. Ціна ставала більш доступною, 180-200 грн.

Середньовічна фортеця

Головна визначна пам’ятка міста Білгород-Дністровський це старовинна фортеця, яка є видатним творінням військового зодчества. Найцінніший пам’ятник України мав зовнішні споруди в 2,5 км, щоб зупиняти ворога і внутрішні, для опору, якщо ворогові вдавалося проникнути всередину споруди.

Фортеця займає террторіі в 19 гектар і розташована на скелях Дністровського лиману. Вона складалася з чотирьох окремих дворів, але збереглися лише три. Кожен з них був окремою фортецею і міг самостійно оборонятися. У фортеці багато веж, бастіонів та напівбастіонів. Всередині неї була темниця для в’язнів, а сама вона була оточена глибоким ровом. Вхід до фортеці був по підйомному мосту. У всіх цих місцях можна зробити фото і зберігати пам’ять про своє захоплюючу подорож.

Відвідування музеїв етнографії

Аккерманській фортецею екскурсія не завершується. Далі туристів проведуть в музей етнографії, де можна дізнатися про життя і діяльності народів південній частині Преднестровья. Тут багато дивовижних експонатів:

• Знаряддя праці;
• Прикраси;
килими;
• Одяг;
• Побутові речі;
• Вироби, створені з дерева і глини.

Всього 9 залів. У сусідньому будинку розмістився Краєзнавчий музей. Можна заодно відвідати і його.

Святе джерело

Далі шлях лежить до джерела Сочавського, який знаходиться на вулиці Шабська, 16. Над ним знаходиться церква Сочавського, але раніше на її місці розміщувалася каплиця з каменю. Джерело вважається святим місцем, а місцевий народ називає його ще Парасковія або Свята криниця. Дівчина з таким ім’ям не захотіла стати наложницею градоначальника і просила Бога допомогти. За легендою, камінь, на якій стояла дівчина, разверзся, і на цьому місці з’явилося джерело з цілющою водою, яку використовував мученик Сочавський. У джерелі споруджена купіль і були випадки позбавлення людей від різних хвороб.

Виноробний комплекс

Білгород-Дністровський вважається винною столицею Бессарібіі, тому закінчується екскурсія відвідуванням винного центру в селі Шабо, який розташований недалеко від міста. Тут великі виноградники однойменної компанії. Туристам показують музей виноробства, частково виробництво напоїв, а все завершується дегустацією продукції компанії Шабо.

Залишити коментар

×

    Зворотний дзвінок
    Залишилися питання? Залиште свій номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом